Dr. Jale Onur

 • Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra sırasıyla M.Ü. Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve İstanbul Üniversitesi Alman Filolojisi bölümlerinden mezun oldum. Yüksek lisans olarak ABD Vermont SIT’de Master: İkinci Dil Edinimi ve Öğretmen Eğitimi, İngiltere Bath Üniversitesi’nde Uluslararası Eğitim Doktorası yaptım.

  Eğitim hayatım boyunca devamlı olarak çevirmen ve öğretmen olarak çalıştım ve yabancı diller ve eğitim alanında sürekli kendimi geliştirmeye çalıştım.

  İş yaşamımda en uzun hizmet ettiğim kurum Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi oldu. 24 yıl boyunca çeşitli öğretmenlik ve yöneticilik deneyimleri ile öğrenmeye devam ettim. 2012 yılında Jale Onur Eğitim Hizmetleri’ni kurarak eğitim kurumlarına danışmanlık yapmaya başladım.

  Türkiye Özel Okullar Birliği’nin akademik danışmanlığı’nı yapıyorum, Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu ve TEVITOL Yürütme Kurulu Üyesi
yim. 2013’te A’dan Z’ye Darüşşafaka kitabının hazırlanmasında ve 2013-2014 yıllarında Bilkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün Uluslararası Bakalorya Kurumu için yürüttüğü bir araştırma projesinde danışman olarak yer almaktan keyif aldım. Uluslararası Bakalorya organizasyonu Türkiye gönüllü elçiliğini de yapmaktayım.

  Konuşabileceğim konular eğitim alanında: özellikle Uluslararası Bakalorya Programı, eğitim liderliği, öğretmenlerin profesyonel gelişiminin desteklenmesi, akademik dürüstlük (etik), okul kültürü, Öğrenmenin Değerlendirmesi, 21. Yüzyıl becerileri vb…

   

  Konuşma Konuları:

  Eğitim
  Liderlik