Gökhan Yücel

 • Gökhan Yücel, 21. Yüzyıl Pedagojisi, İnovasyon Politikaları, Teknoloji Trendleri, Dijital Diplomasi, Sosyal Medya, Veri-Tabanlı Analiz, Siyasi İletişim ve Yer Markalaması üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Pertevniyal Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Essex Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde yükseklisansını tamamladı. Oxford Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde karşılaştırmalı siyaset ve kamu politikaları okudu. 2012 yılında Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government’ta Kamu Liderliği Programı’na tam burslu katıldı ve başarıyla mezun oldu.

  2002 yılından sonra İngiltere’de çeşitli danışmanlık şirketlerinde dış politika, medya, eğitim, inovasyon ve enerji üzerine projeler yürüttü. 2009-2011 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev aldı. Fatih Projesi’nin başlangıç aşamasındaki planlamaya katıldı. McKinsey ile yürütülen ‘Türkiye’nin Eğitim Sistemi Sonuçlarının İyileştirilmesi’ çalışmalarının MEB ayağını yönetti. 2011-13 yılları arasında Okan ve Hasan Kalyoncu Üniversiteleri’nde karşılaştırmalı eğitim politikaları ve teknolojileri, markalama, iletişim, liderlik ve eğitimde inovasyon dersleri anlattı. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu’nda İnovasyon, Eğitim Politikaları seminerleri ile aynı üniversitede Siyaset Okulu, Diplomat Okulu ve Yerel Yönetim programlarında konuşmacıdır. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yükseklisans programında dijital diplomasi yüksek lisans dersini vermektedir. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Diplomasi Sertifika Programı’nı düzenlemiştir.

  Yücel, Dijital Araştırmalar Derneği’nin yönetim kurulu başkanıdır. Halen dünyanın önde gelen dijital diplomasi araştırma, eğitim, danışmanlık ve savunu platformları arasında yer alan Yenidiplomasi.com’un yönetmektedir. 2013 Birleşmiş Milletler Medya Semineri konuşmacıları arasında yer almıştır. Ayrıca İsveç Dışişleri Bakanlığı’nın özel davetlisi olarak Stockholm’de Dijital Diplomasi İnisiyatifi toplantılarına katılmış ve kurucular arasında bulunmuş, Stokholm Internet Forumu’nun dijital küratörlüğünü üstlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın düzenlediği 6. Büyükelçiler Toplantısı’nda dijital diplomasi konulu konuşmacı olarak yer almıştır.

  Yazıları, The Guardian, Radikal, Radikal2, Hürriyet Daily News, Daily Sabah, Yeni Şafak ve Hürriyet Eğitim gazetelerinde yayınlandı. Halen Hürriyet gazetesinin Eğitim portalında ve Digital Age dergisinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Küresel Eğitim Liderleri platformunun kurucusu ve moderatörüdür. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

  Twitter: @goyucel

  www.goyucel.com

   

  Konuşma Konuları:

  Sosyal Ağlar
  Yeni Dijital Çağ
  Uberleşme ve Algoritmik Yönetişim
  21. Yüzyıl Becerileri
  Gelecek ve İşgücü Trendleri