Tarhan Erdem

 • 1933 yılında Kurucaşile’de doğdu. 1959 yılında İTÜ ınşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1959-1995 yılları arasında T.şeker Fabrikaları, MSB Enfrastrüktür Tesisleri, Cam Elyaf Sanayi, Milliyet Gazetesi ve Doğan şirketler Grubu’nda proje ve kontrol mühendisliği, genel müdürlük ve genel koordinatörlük görevlerinde bulunduktan sonra 1987 yılında KONDA Araştırma ve Danışmanlık Ltd. şirketini kurdu. 1953 yılında CHP’ye kaydoldu. Ocak yönetim kurulu üyeliğinden genel sekreterliğe kadar hemen bütün görevlerde çalıştı. 1977 yılında ıstanbul Milletvekili seçildi, 1977 Haziranında güvenoyu almayan Ecevit Hükümeti’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı.

  Öğrenci dernekleri ve meslek odalarında yönetim kurulu üyeliği ve Türk Devrim Ocakları genel başkanlığı yapmıştır.
  Halkevleri, Nisbi Temsil Nedir?, 80’leri Karşılarken, Anayasa ve Seçim Kanunları,İstanbul 1969 İl Kongresi Tutanağı, Üye Kayıtlarının Birleştirilmesi, Tıkanan Siyaset,Kapana Sıkışanlar ve Oy Aldılar Seçilemediler adlı kitapları yayımlamıştır.

  Tarhan Erdem, halen KONDA Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Radikal Gazetesi köşe yazarlığı yapmaktadır. Evli, 2 çocuğu vardır.

   

  Konuşma Konuları:

  Siyaset ve toplum yapısı